Navigation Menu+

Türk Hava Yolları Online Bilet (0216) 456 0 383

Tarih : Kas 6, 2013 Yazar

Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, yemekler içinde bir sürprizleri olduğunu belirterek, direk hamsili pilavın yanına gitti. Konuklarına “Artık bunu yiyeceğiz” diyen Topcu, yolculara sürpriz yaptıklarını ifade etti.

Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi, en iyi ikram veren şirketi gibi birçok alanda önemli başarılar elde ettiklerini ifade eden Topçu, “Bu başarıyı yakalarken büyürken başarıyı yakaladı. Ortalama yüzde 20 büyüyen son yılda yüzde 25 büyümeyi hedefleyen, yolcu sayısını 10 milyondan 40 milyona gelmeyi hedefliyor.

Bu yıl 40 milyonu geçeceğiz. Bu büyümenin neticesinde kaliteyi hiçbir şekilde aksatmadan yoluna devam ediyor. THY’nin artık bir başka havayolunu taklit etme dönemi bitti. Artık biz kendi konseptimizi oluşturuyoruz ve bu müşteri memnuniyetini yukarı çekme açısından kendi argemizde, mutfağımızda geliştirdiğimiz yemekleri yolcularımıza sunuyoruz. Daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. Bugün itibariyle 60 milyon lira civarında bir değişiklik maliyetiyle yeni konsept sunumlarımız başlayacak.” dedi.
UÇAKTA MUM IŞIĞINDA İKRAM
Uçakta yemek sunumu mum ışığında yapılacak. Bunun için yolcuların business sınıfta seyahat etmeniz yeterli. Mum ışığında yemek yedikten sonra yolcular semaver de taze demlenmiş çay yudumlanabilecek.
THY Genel Müdürü Temel Kotil, iki ikramın bir uçak yaptığını dile getirdi. Uçak finans giderlerinin yüzde 9 olduğunu kaydeden Kotil, “Bizim öğrendiğimiz havadaki 5 yıldızlı ikram servisi yerde 7’ye tekabül ediyor.

Biz havada bir verip 2 alıyoruz. Allah nasip etti bu yıl yüzde 25 büyüyoruz. Transit yolcumuz da yüzde 40 büyüyor. Bir milyon olan transitimiz bu yıl 12.7-13 milyonla kapatılacak. Bunda ikramın büyük rolü var.” ifadesini kullandı.
Turkish Do&Co   Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Doğudan, 60’tan fazla havayolu bulunduğunu, dünyada kimin ne yaptığını bildiklerini ifade etti. Bunu pazar olarak gördüklerini aktaran Doğudan, “Toplam bin 500 saat uçtuk. Her detayı bütün dünyada denetledik. Bunun arkasında kısa hat, uzun hat, business, ekonomi için her yolcuya odaklı sürprizli konsept üzerinde çalıştık.

Konseptimiz, tamamen bütün tabaklar, bardaklar tepsiler her şey değişti. Bugüne kadar eski olan ekipmanımız modern bir şeydi. Bunu da unutmayalım dünya şampiyonuyuz. Yolcu memnuniyetine bakarsanız her sınıfta birinciyiz. Bu bizim için bir motivasyon oldu.” diye konuştu.
Konsept için 16 milyon parçalık bir ekipman setleri olduğunu söyleyen Doğudan, “Buraya 120 TIR malzeme geldi. Biz burada günlük 150 bin yemek yapıyoruz. 150 bin taze yemek demek, Avrupa’nın en büyük taze yemek mutfağına sahibiz.

Ürünlerimizin yüzde 85’i Türkiye’den geliyor. Bunun ciddi bir boyutu da var. Senede 200 bin ton portakal sıkılıyor.” şeklinde konuştu.

Makaleyi Oyla
[Total: 1 Average: 3]

Popüler Kelimeler:

2 Yorumlar

 1. Türk hava yolları’ndan son derece memnunum.
  Devamlı seyahat ediyorum ve sadece türk hava yolları yada anadolujet ile uçuyorum.
  Diğer firmalar biraz aç gözlü davranıyorlar, oysa türk hava yolları öyle bir yapıda değil. Bunun nedeni devlet kurumu olmasından mı kaynaklanıyor yoksa özel bir sebebi mi vardır bilemiyorum tabii.
  Bakalım aralıkta tekrardan moskovaya uçacağım yine türk hava yollarını tercih etmeyi düşünüyorum.
  Birde fiyatlarında biraz indirim uygulasalar çok makbule geçecekte neyse artık, gülü seven dikenine katlanır sonuçta 🙂

 2. Ekipler bu fişleri kullanarak uçağa yüklenen yemeklerden satın alırken uçak bileti’un, ekipler için yüzde 30 indirim uyguladığı öğrenildi.

  Aylık 300 TL’lik limit yüklenen fişlerle yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayan ekipler uygulamaya tepki gösterirken, “Bu kadarına da pes” dediler.

  Uçak Bileti Havayolları’nın yolcular için sattığı ürünleri ekiplere de satmasına tepkiler gelirken uygulamanın dünyada bir örneği olup olmadığı bilinmiyor ancak Türkiye’de bütün havayollarında ekipler için uçaklara yemek yükleniyor.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Müşteri Hizmetlerini Ara