Navigation Menu+

Ucuz Uçak Bileti Hattı (0216) 456 0 383

Tarih : Kas 10, 2013 Yazar

Uçak Bileti Uçak Bileti Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, 28 Ekim 2007’den sonra da iç hatlarda 20 YTL’den başlayan fiyatlarla bilet satacaklarını söyledi.

Sabancı, acentelerin de katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Kasım 2005’te 6 destinasyona uçarken, şu anda yurt içinde 16, yurtdışında da 16 destinasyona uçtuklarını belirtti.

Geçtiğimiz yılın başlarında 200’e yakın sefer yaparken, şu anda haftada 500’e yakın uçuş yaptıklarına işaret eden Sabancı, uçak bileti’un Temmuz 2007’ye kadar yüzde 64 büyüdüğünü, sektörün ise yüzde 36 büyüme kaydettiğini, uçak bileti‘un uçtuğu destinasyonlarda ise pazarın yüzde 61 büyüdüğünü vurguladı.

Ucuz fiyat politikaları sayesinde THY Uçak Bileti‘un girdiği pazarlarda rekabetin arttığını, fiyatların yüzde 25 düştüğünü ifade eden Sabancı, bunu fiyat kırarak yaptıklarını söyledi.

Ali Sabancı, Türkiye’yi 25 YTL’den başlayan fiyatlarla tanıştırdıklarını, 28 Ekim 2007’den sonra da iç hatlarda 20 YTL, dış hatlarda ise 15 eurodan başlayan fiyatlarla uçma imkanı sunacaklarını belirtti.

ONUR AIR İLE BİRLEŞECEK Mİ?

Ali Sabancı, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlarken, Onur Air Çağrı Merkezi ile yapılan görüşmelere ilişkin sorular üzerine, şirket olarak konsolidasyona önem verdiklerini vurgulayarak, “Onur ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu ya ticari işbirliği ya hisse devri ya da satın alma şeklinde olacak.

Zannederim bir ay içinde çocuğun ismini koyarız. Bu üçünden biri olursa, Avrupa ve Türkiye’de çok olumlu tepki alırız. Bir hesap yaptık, böyle birşey olursa 3 sene evvelki THY hacminde bir şirket oluruz” diye konuştu.

“Türkiye’de siz bir EasyJet olur musunuz?” şeklindeki soruya ise Sabancı, “Türkiye’nin daha EasyJet’i yok. Ama biz bir fırt yakınız. Büyüyünce Yurt içi Uçak Bileti olmak istiyoruz” yanıtını verdi.

Ali Sabancı, karlılık ile ilgili bir soru üzerine ise geçen yıl kar edemediklerini, şimdi ise kar elde ettiklerini söyledi. Ucuz bilet uygulamaları ve yemekten Yurt dışı Uçak Bileti ücret alınmasına ilişkin olarak da Sabancı, “Yemekten para alınmasına pek itiraz eden olmuyor. Çünkü yiyen var, yemeyen var.

Yemeyen de (Ben neden yiyenin parasını vereyim) diye düşünüyordur. Ancak suyu da 2 YTL’ye sattığımız için, örneğin 200 YTL ödeyen bir yolcu buna şaşırabiliyor. Fakat çok ucuz da bilet sattığımız için bu kendi içinde dengeleniyor. Bu işi yaparken hem 50 kuruş, hem şoför mahalli olmaz diye bir laf öğrendim” şeklinde konuştu.

“HAVADA İDDİA BAYİ OLMAK İSTEDİM, OLMADI”

Sabancı, Atlas Jet Uçak Bileti 288 bin 838 yolcunun en düşük fiyatlardan uçtuğunu, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğine (IATA) denetimden sıfır hatayla geçerek girdiklerini de vurguladı. Uçak içi ve dışı yeni reklam mecraları yaratmaya çalıştıklarına da işaret eden Sabancı, şöyle devam etti:

“Örneğin kabin kıyafetlerinin üzerine reklam almaya çalıştık, kimse vermedi. Uçak bileti dışına da günlüğü 300 dolardan reklam almak istedik, o da olmadı. Reklam ücretleri senelik alınıyor, çok yüksek geldi sanırım. Ben havada İddia bayi olmak istedim, olmadı. Yurt dışında kazı-kazan bile satıyorlar. Bizim yıllık reklam bütçemiz 5,5 milyon euro.”

Makaleyi Oyla
[Total: 0 Average: 0]

1 Comment

  1. Öger Türk Antalya Köln 135.99€ . Litvanya Hava Yolları İstanbul Anadolu Yakası Acentaları . Kampanyalı Ankara Köln Öger Türk Uçak Bileti 90€ . Swissair Hava Yolları Direkt Uçuşlar .

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Müşteri Hizmetlerini Ara