Navigation Menu+

Pegasus Havayolları Telefon

Tarih : Ara 30, 2016 Yazar

Pegasus Bilet Telefon : (0850) 302 54 93

 

Pegasus Bilet Erteleme : (0216) 456 97 11

 

SunExpress Bilet Erteleme : (0216) 456 03 83

 

Pegasus Telefon Numarası : (0850) 840 48 05

 

pegasus telefon

pegasus telefon

Pegasus Havayolları; Türkiye’nin yurtiçi destinasyonlara uçuş konusunda lider konumdadır. Her geçen gün uçuş sayısını ve uçak sayısını yükseltmektedir. Pegasus havayolları telefon denildiğinde ilk akla gelen ucuz uçak bileti satışı olmaktadır.

Bilindiği gibi yurtiçi hemen hemen bütün noktalara uçuşu bulunan ender firmalardan bir tanesi de pegasus havayolları iletişim’dir.  Pegasus telefon numarası olarak internet üzerinde birçok telefon numarası olmasına rağmen genelde bu numaralar pegasus havayolları‘na ait değildir. Bilindiği gibi uçak bileti satışları’nda %50 oranında da telefon, yani pegasus çağrı merkezi ile olmaktadır.

Pegasus çağrı merkezi aranarak alınan uçak biletlerinde, internet üzerinden alınan biletlere oranla daha az hata ile karşılaşılmaktadır. Bunun nedeni ise, internet kullanıcıları arasında bilinçli olmayan kullanıcılar da internetten bilet alma işlemini gerçekleştirmek isteyebilirler. Hal böyle olunca da pegasus uçak bileti telefon numarası ile alınan biletlerdeki yanlışlıkta çağrı merkezi çalışanı sorumlu tutulabilirken, internet üzerinden alınan biletlerde ise uçak biletini alan yolcu mesuliyet altındadır.

İnternetten alınan biletlerde genelde şu tarz problemler yaşanabilmektedir ;
  1. Yanlış isim yazma,
  2. Yanlış tarihe alma,
  3. Yanlış doğum tarihi girme,
  4. TC kimlik numarasını yanlış yazma,
  5. İletişim bilgilerinde verilen mail adresini ve telefon numarasını yanlış yazma,

Bu tarz sorunları sıralamak istediğimizde ortalama 10’a yakın hata ile karşılaşılabilmektedir. Tabii bu yanlışlıkları sıralamak istediğimizde 1 ay içerisinde hemen hemen 100 farklı hata ile karşılaşabilmektedir yolcularımız

Hatta internetten yanlışlıkla bilet aldım diyen kullanıcılar bile olabilmektedir. (tecrübe ile sabittir 🙂 )

Pegasus Yanlış İsim Yazma Hatası Nedir

Bilindiği gibi internet alışverişlerinde genelde akıllı telefonlar kullanılmaktadır. Bu kullanım oranı %50 civarında ciddi bir boyuta geçmesine rağmen her geçen gün de artmaktadır. Bu artışın iyi yönlerinin olduğu kadar kötü yönleri de olabilmektedir. Bilindiği gibi uçak biletlerinde yapılan en ufak bir yanlış telafisi yeni bilet almaktan başka çare olmayacak durumlara kadar gidebilmektedir.

Örnek vermek gerekirse yanlışlıkla 4 harf kadar hatalı girişlerde çoğu zaman uçak biletlerinde isim değiştirmek mümkün olmamaktadır. Böyle durumlarda yolcuya yeni bilet almaktan başka bir çözüm yolu görülmemektedir.

Pegasus Yanlış Tarihe Bilet Alma

Bu konu pegasus havayolları telefon numarası ile ilgili bir konu olmamasına rağmen bu konu genel bir konu olduğundan dolayı açıklama gereği duyduk. Yazımızın üst kısımlarında da belirttiğimiz gibi mobil’den alınan biletlerde bazen tarihlerde de hata yapılabiliyor. Böyle bir hata yapıldığında ise ilk yarım saat içerisinde pegasus iletişim numarası aranması gerekmektedir. Aranmadığı taktirde ilk yarım saatten itibaren her türlü değişiklikte fiyat farkı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Pegasus Yanlış Doğum Tarihi ve Yanlış TC Kimlik Numarası Girme

Bilindiği gibi temmuz 2016 tarihinden itibaren yurtiçi uçuşlarda tckimlik numarası girilmesi zorunlu oldu. Online işlemler de bu kurala uygun halde düzenlemeler yapıldı. TC kimlik numarasındaki algoritma sayesinde internet sitemiz üzerinden tc kimlik numarasının yanlış girilmesi pek mümkün değil. Zaten tc kimlik numarası hatalı girilmesi ve doğum tarihi – cinsiyet gibi özellikler uçuşlarda genelde problem yaratmamaktadır.

İletişim Bilgilerinde Yapılan Yanlışlıklar

İnternet üzerinden yapılan uçak bileti satışlarında en çok yapılan hatalardan bir tanesi de mail adresinin yanlış verilmesidir. Bilindiği gibi mail adreslerinde de en ufak bir yanlışlıkta mail sizin hesabınıza düşmemesi ile sonuçlanmaktadır. Hal böyle olunca da yanlış verilen mail adresine mail gelmediğinde, yolcu biletin satın alınmadığını düşünerek aynı işlemi 2 defa yapabilmektedir.

2 kez alınan uçak biletinde ise, eğer yolcu bire bir aynı almış ise, pegasus çağrı merkezi‘ni arayarak uçak biletinin bir tanesini uçuş gerçekleşmeden önce herhangi bir zamanda yapabilir. Ama bazı durumlarda yolcu bileti satın almadığını düşünerek, ve o tarihden başka bir tarihe bilet almaya karar verdiyse ve ilk yarım saat içerisinde 2 adet bilet aldığının farkında değilse, malesef biletlerden herhangi birinin sadece alan vergilerini iade alabilmektedir.

[wpdevart_facebook_comment curent_url=”https://onedio.com/haber/son-donemin-instagram-fenomenlerinden-gokyuzune-asik-pilot-eser-aksan-erdogan-ile-tanisin-756746″ title_text=”Facebook Comment” order_type=”social” title_text_color=”#000000″ title_text_font_size=”22″ title_text_font_famely=”monospace” title_text_position=”left” width=”100%” bg_color=”#d4d4d4″ animation_effect=”random” count_of_comments=”2″ ]

Pegasus Havayolları Telefon
5 (100%) 1 vote

Popüler Kelimeler:

0 Yorumlar

Yapılan Yorumlar

  1. Pegasus Telefon : (0850) 302 54 93 | Kızlar Diyarı - […] içecek seçimlerinizde en kaliteli tercihlerin yer aldığı menüleri de sizlere sunmaktadır. Pegasus Hava Yolları telefon numarası’nın sunmuş olduğu değişiklik…

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir