Navigation Menu+

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri İletişim

Tarih : Eki 8, 2018 Yazar

 

THY Bilet Telefon : 0850 302 54 93

 

Türk Hava Yolları Logo

Türk Hava Yolları Logo

Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri iletişim hattı olarak 444 08 49 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bilindiği gibi, Türkiye’de ve Dünya’da 20. yüzyılda teknolojinin gelişmesi hayatımızda her alanda birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Bu yeniliklerin en önemlilerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki havayolu taşımacılığında olmuştur. Öyleki ilk çağlardaki duruma göre şimdiki ulaşım alanları kıyaslanamayacak kadar gelişmiş durumda.

Örnek vermek gerekirse eskiden günlerce sürecek bir yolculuk için, günümüzde birkaç saat gibi kısa bir süre içerisinde gideceğimiz yere varabiliyoruz. Dünya’da havayolu taşımacılığı denince akıllara birçok havayolu firması gelse de hiç şüphesiz ki bu firmalardan en önemlisi Türk Hava Yolları‘dır. Öyle ki, yapılan sponsorluklar ve tanıtım çalışmaları meyvelerini vermeye başladı diyebiliriz.

Dünya’nın en fazla noktaya direkt uçuş yapan havayolu firmalarından birisi olma özelliği de yine Türk Hava Yolları’nındır. Dünya’nın en büyük havayolu firmalarının bile uçuş gerçekleştirmediği, sadece müşteri memnuniyetine önem vermesinden dolayı çok az talep olan noktalara bile birçok uçuş gerçekleştirmektedir.

havayolları iletişim

havayolları iletişim

Türk Hava Yolları İletişim

Türkiye’de havayolları dediğimizde, uçak bileti dediğimizde akla gelen ilk havayolu firması hiç şüphesiz Türk Hava Yolları’dır. Türk Hava Yolları’nın Türkiye’nin her yerinden arabileceğiniz müşteri hizmetleri numarası 444 0 849‘dur. Yurtdışından arayabileceğiniz bir diğer numarası da 0850 333 0 849‘dur. Bu numaraların dışındaki bütün numaralar aracı kurumlara ait olmakla birlikte, hizmet bedeli farklılıkları görülebilmektedir.

Türk Hava Yolları İletişim 444

Türk Hava Yolları iletişim 444’lü numarası 444 0 849‘dur. Bu numara birçok misafir tarafından arandığında ücretli hat sanılabiliyor. Böyle bir durum söz konusu değildir. Sadece Türkiye’den ve Türk operatörler tarafından aranabilen numara, operatörleriniz tarafından her yöne sabit hat arama gibi tarifelendirilecektir. Yani herhangi ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur. Türkiye’de bazı havayolu şirketleri gibi aramanın dakikasına ekstra bir ücret yansıtılmamaktadır.

ucuz uçak bileti iletişim numaraları

ucuz uçak bileti iletişim numaraları

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri

Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri’ni 444 0 849‘lu numarayı arayarak ulaşabilirsiniz. Bunun dışında 0850 333 0 849 numaralı müşteri hizmetlerini de Türkiye’den ve Dünya’nın her bölgesinden +90 kodunu kullanarak kolaylıkla arayabilirsiniz. Seyahat acentemizin müşteri hizmetleri numarası da 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz hattımızdır.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi THY müşteri hizmetlerimizi aramanın herhangi ekstra bir ücreti bulunmamaktadır.

THY Müşteri Hizmetlerimizle Yapabileceğiniz İşlemler;

Uçak Bileti Satın Almak

Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile Türkiye’de ve Dünya’da hizmet veren bütün havayolu firmalarından uçak biletini kolayca satın alabilirsiniz. Pegasus Havayolları, SunExpress Havayolları, Onur Air Havayolları ve Atlas Global Havayolları Türkiye’de hizmet veren ve satışını yapabildiğimiz havayolları arasında bulunmaktadır.

Uçak Bileti Tarihi Değiştirme

THY iletişim hattımız aracılığı ile uçak bileti satın almanın yanı sıra ekstra birkaç işlemi de yapabilirsiniz. Bu işlemlerden bir tanesi de uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğidir. Daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

THY promosyon sınıfı olan biletlerde herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Promosyon sınıfı olmayan yurtiçi ve yurtdışı uçak biletlerinizde istediğiniz tarih ve yöne biletinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Pegasus Havayolları, SunExpress Havayolları ve Türk Hava Yolları‘nın uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliğini müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer makalemizde Pegasus müşteri hizmetleri başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri İletişim
5 (100%) 1 vote

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir