Navigation Menu+

Uçak Bileti Bilet Erteleme

Tarih : Ara 25, 2016 Yazar

Bilet Erteleme : (0850) 302 54 93

 

SunExpress Bilet Erteleme : (0216) 456 97 11

 

Onur Air Uçak Bileti Telefon : (0216) 456 03 83

 

THY Alo Bilet Hattı : (0216) 606 43 20

havayolları ve diğer havayolları’nda bilindiği gibi uçak bileti tarihinde değişiklik yapılabilmektedir. Bu değişikliklerde genelde bir fiyat farkı çıkmaktadır. Bu fiyat farkı havayolu’ndan ve daha önce satın alınan uçak biletinin sınıfına göre birkaç faktöre bağlı olarak değişmektedir. Örneğin business class’tan satın alınan uçak biletlerinde tarih değiştirme işlemi, promosyon sınıfından alınmış olan uçak biletlerindeki fiyat farkına oranla daha düşük çıkmaktadır.

Uçak Bileti havayolları’nda bilet değiştirmenin yanı sıra ekstra bagaj ve koltuk seçimi de ücrete tabiidir. Yani yolcu özellikle istediği bir koltuk varsa o koltukta seyahat edebilmek için ekstra ücret ödemesi gerekmetkedir. Dünya’daki low-cost havayolu uygulamasını Türkiye’de en iyi uygulayan havayolu firması olan Uçak Bileti havayolları bu konuda birçok şikayet alsa da aslında low-cost sınıfı olmanın gerektirdiği prosedürleri uygulamaktadır.

Yakın bir zamana kadar ülkemizde birkaç havayolu uçak biletlerinde promosyon sınıfı olmayan sınıflarda değişiklikte herhangi bir ücret kesintisi yapmadan değiştirmesine rağmen, son gelen düzenlemeden sonra uçak bileti değişikliğinde cezai işlem uygulamayan havayolu firması kalmadı.Uçak Bileti havayolları’nın gelirlerinin önemli bir bölümü de uçak bileti tarihi değişikliğinden kaynaklanmaktadır. Hal böyle olunca da yolcular daha önce satın almış olduğu biletlerini kolayca cüzi bir miktar ödeyerek değişiklik yapabilme imkanına sahip oluyorlar.

Uçak Bileti Bilet Tarihi Değiştirme ?

Uçak Bileti havayolları‘ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde dileyen yolcularUçak Bileti online işlemler’den, dileyen de (0850) 302 54 93 numaralı çağrı merkezini arayarak kolayca yapabilmektedir.

Peki bu bilet değişiminin yolcuya maliyeti nedir ?

Bilindiği gibi uçak bileti sistemlerinde fiyatlar biletten bilete değişmektedir. Hal böyle olunca da uçak bileti değişikliğinde de aynı sistem geçerli olmasından dolayı her bilete göre farklı fiyat farkları çıkmaktadır. Fiyat farklarını Uçak Bileti ücretsiz çağrı merkezi aracılığı ile kolayca ödeyebilirsiniz. Genelde promosyon sınıfı satışı olanUçak Bileti havayolları, yurtiçinde ortalama 50 tl, yurt dışında ise ortalama 50 euro civarında fiyat farkı çıkarabilmektedir.

Uçak Bileti Bileti Açığa Alabilir miyim ?

Uçak bileti tarihi değiştirme denildiğinde akla gelen ilk durum; yeni bir tarih belirterek aradaki fiyat farkını ödemek oluyor. Bazı durumlarda biletin satın alındığı tarihte gidilmeyeceği kesin olup, ne zaman gidileceği konusunda da tam bir tarih belirtilemeyebilir. Örnek vermek gerekirse, genelde tatil için gidilen antalya, bodrum,izmir, alanya gibi bölgeler için satın alınan uçak biletleri iş yerlerinden izin alamayan yolcular, tarihi netleştirmekte zoruluk çekebilmektedir.

Böyle durumlarda en mantıklı olan, uçak biletini açığa almaktır. Böylece açığa aldığınız biletinizi; açığa aldığınız tarihten itibaren 1 sene içerisinde tarih belirterek kullanabilirsiniz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi uçak biletlerinde fiyatlama politikası borsa sistemine benzerlik gösterdiğinden dolayı, biletinizin fiyat olarak ilk ödediğiniz ücret üzerinden hesaplandığını, yeni istediğiniz uçuşla arada oluşabilecek fiyat farklarını da ödeyeceğinizi unutmamanız gerekmektedir.

Bir diğer makalemiz olan uçak bileti tarihi değiştirme uçak bileti adlı makalemizde deUçak Bileti havayolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletinizle ilgili ne gibi haklara sahip olduğunuz hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Okumanızı tavsiye ederiz.

Makaleyi Oyla
[Total: 19 Average: 3.3]

2 Yorumlar

  1. Merhaba 7 temmuz pazar 15.20 dusseldorf istanbul a 2 yetiskin 2 cocuk biletimizi bi hafta erteleme durumunda ne kadar odeme yapabilirz…tesekkurler..

  2. Yorum

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Müşteri Hizmetlerini Ara